Poradniki i szkolenia

Home Staging Team

Home staging krok po kroku

Zastanawiasz się jak wygląda home staging? Pokazujemy w ośmiu krokach przykładowy proces współpracy z home stagerem

 

Pierwszy krok – konsultacja

Home stager cały proces zwykle zaczyna od konsultacji wybranej nieruchomości. Niczym klient spojrzy na nią świeżym okiem i zupełnie obiektywnie powie co w niej urzeka, a co przeszkadza . Poszuka mocnych stron, które należy wyeksponować oraz zdefiniuje słabe, nad którymi należy popracować. Wyznacza grupę docelową (pod kogo przygotować mieszkanie),  pomoże ułożyć strategię sprzedaży/wynajmu oraz zaproponuje rozwiązania.

Drugi krok – zakres prac

Na podstawie wcześniejszych oględzin mieszkania home stager określi zakres prac koniecznych do wykonania wraz z ich wyceną. Ustali budżet na aranżację oraz listę zakupową. Jednak aby cały proces był skuteczny i opłacalny home stager musi trafnie zdiagnozować problemy konkretnej nieruchomości.

Trzeci krok- plan działania

Kolejny krok dobry to dobry plan działania wraz z ustaleniem  zakresu prac dla podwykonawców i możliwości zaangażowania właściciela w procesie. Tutaj ważny jest harmonogram prac takich jak: eliminacja usterek, usunięcie nadmiaru przedmiotów oraz gruntowne sprzątanie.

Czwarty krok- zarządzanie procesem

Na tym etapie home stager może koordynować pracę fachowców lub  wspierać w pracach właścicieli, dobiera niezbędne materiały i akcesoria dekoracyjne. Wszystko w określonym czasie i ograniczonym budżecie.

Piąty krok – scenografia

Po zorganizowaniu przestrzeni i nadaniu pomieszczeniom funkcji, głównym zadaniem home stagera jest stworzenie inscenizacji domowej, wykreowaniu stylu życia dzięki odpowiednim akcesoriom.

Szósty krok – sesja zdjęciowa

Profesjonalne zdjęcia to nieodzowny element home stagingu, to gwarancja wyróżnienia oferty na portalach internetowych. Jeśli home stager posiada kwalifikacje i odpowiedni sprzęt wykona sesję samodzielnie. W innym przypadku zaprosi specjalistę.

Siódmy krok – opracowanie oferty

Kiedy masz zrobione zdjęcia to czas na zredagowanie ogłoszenia w internecie. Dobrze przygotowana oferta w sieci zwiększa szansę dotarcia do wybranej grupy odbiorców. Doświadczony home stager  może być nieocenionym wsparciem w stworzeniu marketingowego opisu nieruchomości.

Ósmy krok – prezentacja

Prezentacja nieruchomości to ostatni i kluczowy krok w całym procesie. Zastosuj się do wskazówek home stagera i jeśli czuje się na siłach zrób to samodzielnie. W innym przypadku skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

To tyle, a może aż tyle….

Przykładowy zakres prac:

 1. Analiza rynku
 2. Oszacowanie ceny ofertowej
 3. Przygotowanie strategii sprzedaży
 4. Określenie zakresu zmian
 5. Przygotowanie koncepcji zmian aranżacyjnych oraz budżetu
 6. Ustalenie harmonogramu prac dot. ew napraw, remontów etc.
 7. Lista dot. wyposażenia i  dodatków podnoszących wartość Twojej nieruchomości
 8. Koordynacja przebiegu prac podwykonawców, w tym z wypożyczalnią
 9. Organizacja prac dot. odgracania wnętrza, sprzątania, prasowania etc
 10. Aranżacja wnętrza wypożyczonymi meblami
 11. Dobór akcesoriów do sesji zdjęciowej
 12. Stylizacja i sesja zdjęciowa
 13. Post produkcja i dopasowanie zdjęć do portali ogłoszeniowych
 14. Dobór i przygotowanie materiałów promocyjnych
 15. Sesja video i montaż filmu reklamowego
 16. Przygotowanie planu nieruchomości
 17. Sporządzenie oferty nieruchomości
 18. Kojarzenie strony transakcji poprzez zaplanowanie działania marketingowe
 19. Publikacja ofert na portalach i social media
 20. Podbijanie i wyróżnianie ofert na portalach
 21. Udzielanie informacji na zapytania telefoniczne, mailowe i bezpośrednie
 22. Prezentacja nieruchomości zainteresowanym
 23. Weryfikacja stanu prawnego nieruchomości
 24. Pomoc w kompletowaniu dokumentów
 25. Prowadzenie czynności organizacyjnych związanych z transakcją
 26. Negocjacja warunków transakcji
 27. Przygotowanie umowy przedwstępnej i końcowej
 28. Koordynacja terminów zawarcia umów
 29. Obecność podczas aktu notarialnego
 30. Przygotowanie protokołów zdawczo-odbiorczych

Zobacz ⇒ Moje realizacje i ich efekty

home staging team Warszawa
DOSKONAŁA
16 opinii na
Sławomir Praga
Sławomir Praga
Na kłopoty… Wiola!!! Będę Cię polecać, bo gdy straciłem nadzieje na szybką sprzedaż … najpierw był tajfun, pózniej tornado, a po 2 tygodniach sprzedane mieszkanie! SUPER!!!
Alicja Zabłocka-Dmowska
Alicja Zabłocka-Dmowska
Polecam wszystkim, którzy chcą szybko sprzedać swóje mieszkanie bez obniżania ceny!
Ann Mat
Ann Mat
Realizacja przerosła moje oczekiwania. Bardzo polecam współpracę. Profesjonalnie, zgodnie z wytycznymi, bardzo kreatywnie. Zespół Home Staging wykazał ogromne zaangażowanie. Podziwiam i z pewnością skorzystam ponownie.
Maria Mazur
Maria Mazur
Potrzebowałam szybko sprzedać mieszkanie i zdecydowałam się na home staging. Stosunkowo niewielkim kosztem z pomocą Pani Wioli i jej ekipy udało się uzyskać fantastyczny efekt. Mieszkanie zostało odświeżone, zaaranżowane i pięknie sfotografowane. To był strzał w dziesiątkę! Mieszkanie sprzedało się błyskawicznie, a cena była dla mnie satysfakcjonująca. Co ważne dzięki wsparciu Pani Wioli mieszkanie sprzedałam samodzielnie bez pośrednika. To rozwiązanie, z którego na pewno jeszcze skorzystam.
Katarzyna Sójka
Katarzyna Sójka
Serdecznie polecam, Pani Wiola pomagała nam w home sagingu mieszkania w starej kamienicy w centrum Warszawy. Efekt WOW osiągnięty, wielu zainteresowanych najmem - w tym liczni cudzoziemcy - każdy zachwycony wystrojem.
Kazimierz Strzałkowski
Kazimierz Strzałkowski
Serdecznie polecam usługi Pani Wioli w obszarze home stagingu. Obszerna wiedza z zakresu gustownego wyposażenia mieszkania, i wszystkie działania które podjęła spowodowały że oglądający mieszkanie zaczęli dostrzegać wiele jego pozytywnych cech niewidocznych wcześniej. Bezdyskusyjnie dobry fachowiec godny polecenia!
Magdalena Marczak
Magdalena Marczak
Pani Wiola to skarb. Zawsze służy radą i pomocą. Dzięki niej podjęłam ostatecznie decyzję o wyborze danej nieruchomości. Profesjonalizm, empatia, cudowna energia- to cała Wiola. Serdecznie polecam. Sama chętnie będę jeszcze korzystac z uslug HS
Izabela Sakowska
Izabela Sakowska
Super pomysły :-)
Monika Miraux
Monika Miraux
Bardzo polecam wszystkim tym, którzy chcą dać „nowe życie” swoim „czterem kątom”! Pani Wiola to profesjonalna, ciepła i wyrozumiała osoba. Dla każdego klienta, jego potrzeb, upodobań, jak i budżetu znajdzie odpowiednie rozwiązanie.
Ewa Wantusiak
Ewa Wantusiak
Pani Wiola jest prawdziwą profesjonalistką. Świetnie doradziła nam w doborze mebli, akcesoriów i kolorystyki. Dzięki jej zabiegom mieszkanie nabrało bardziej nowoczesnego charakteru, a efekt przerósł nasze oczekiwania. Polecamy każdemu kto chce wyróżnić i zmienić swoje mieszkanie.
home staging Wioletta Dmowska
window.$czater = {tok: "692158e380683c0bc6bf9ff15580a7e8e22c95d8", domain: "https://www.czater.pl/", login: undefined, email: undefined};