Poradniki i szkolenia

Home Staging Team

Home staging – proces krok po kroku

Zastanawiasz się jak wygląda home staging? Pokazujemy w ośmiu krokach przykładowy proces współpracy z home stagerem

 

Pierwszy krok – konsultacja

Home stager cały proces zwykle zaczyna od konsultacji wybranej nieruchomości. Niczym klient spojrzy na nią świeżym okiem i zupełnie obiektywnie powie co w niej urzeka, a co przeszkadza . Poszuka mocnych stron, które należy wyeksponować oraz zdefiniuje słabe, nad którymi należy popracować. Wyznacza grupę docelową (pod kogo przygotować mieszkanie),  pomoże ułożyć strategię sprzedaży/wynajmu oraz zaproponuje rozwiązania.

Drugi krok – zakres prac

Na podstawie wcześniejszych oględzin mieszkania home stager określi zakres prac koniecznych do wykonania wraz z ich wyceną. Ustali budżet na aranżację oraz listę zakupową. Jednak aby cały proces był skuteczny i opłacalny home stager musi trafnie zdiagnozować problemy konkretnej nieruchomości.

Trzeci krok- plan działania

Kolejny krok dobry to dobry plan działania wraz z ustaleniem  zakresu prac dla podwykonawców i możliwości zaangażowania właściciela w procesie. Tutaj ważny jest harmonogram prac takich jak: eliminacja usterek, usunięcie nadmiaru przedmiotów oraz gruntowne sprzątanie.

Czwarty krok- zarządzanie procesem

Na tym etapie home stager może koordynować pracę fachowców lub  wspierać w pracach właścicieli, dobiera niezbędne materiały i akcesoria dekoracyjne. Wszystko w określonym czasie i ograniczonym budżecie.

Piąty krok – scenografia

Po zorganizowaniu przestrzeni i nadaniu pomieszczeniom funkcji, głównym zadaniem home stagera jest stworzenie inscenizacji domowej, wykreowaniu stylu życia dzięki odpowiednim akcesoriom.

Szósty krok – sesja zdjęciowa

Profesjonalne zdjęcia to nieodzowny element home stagingu, to gwarancja wyróżnienia oferty na portalach internetowych. Jeśli home stager posiada kwalifikacje i odpowiedni sprzęt wykona sesję samodzielnie. W innym przypadku zaprosi specjalistę.

Siódmy krok – opracowanie oferty

Kiedy masz zrobione zdjęcia to czas na zredagowanie ogłoszenia w internecie. Dobrze przygotowana oferta w sieci zwiększa szansę dotarcia do wybranej grupy odbiorców. Doświadczony home stager  może być nieocenionym wsparciem w stworzeniu marketingowego opisu nieruchomości.

Ósmy krok – prezentacja

Prezentacja nieruchomości to ostatni i kluczowy krok w całym procesie. Zastosuj się do wskazówek home stagera i jeśli czuje się na siłach zrób to samodzielnie. W innym przypadku skorzystaj z pomocy profesjonalisty.

To tyle, a może aż tyle….

home staging Wioletta Dmowska