Poradniki i szkolenia

Home Staging Team

Co to jest home staging?

Home staging tłumacząc dosłownie to inscenizacja domu, która jest ważnym elementem marketingu w procesie sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. To profesjonalne przygotowanie prezentacji i aranżacji mieszkania, dzięki któremu możliwe jest szybsze wynajęcie lub sprzedanie nieruchomości i to za wyższą cenę.

To inwestycja, która się opłaca!

Właściwy home staging skraca czas sprzedaży i może podnieść cenę mieszkania nawet o 10-15% w stosunku do ceny rynkowej.

Koszt home stagingu jest mniejszy niż pierwsza obniżka ceny nieruchomości!

W zakres prac profesjonalnego home stagera wchodzi organizacja całego procesu, rozpoczynając od koncepcji, sprecyzowania grupy docelowej, zarządzenia remontem lub drobnymi naprawami, po uporządkowanie i zmianę wystroju wnętrza. Osoba taka ma za zadanie sprawić, żeby nieruchomość wyglądała jak najkorzystniej i spodobała się jak najszerszemu gronu odbiorców. A wszystko po to, aby pokazać potencjalnemu właścicielowi mieszkania jak może wyglądać jego przyszłe życie.

Dlatego warto zainwestować w home staging, który pozwoli Klientowi wyobrazić siebie w danej przestrzeni i sprawi by po przekroczeniu progu, czuł że chce w niej zamieszkać.

Być może to trudno zrozumieć, kiedy sprzedajemy własny dom, w którym mieszkaliśmy z bliskimi i czuliśmy się w nim bardzo dobrze. Jednak nasze mieszkanie jest jak każdy „produkt” wystawiony na sprzedaż, i aby zwiększyć jego szansę powodzenia w procesie sprzedaży lub najmu powinien być odpowiednio do tego przygotowany.

home staging Wioletta Dmowska