Poradnik

Home Staging Team

Home staging: jak prezentować mieszkanie?

Home staging: jak prezentować mieszkanie?

O czym warto pamiętać przed zrobieniem zdjęć w sypialni? Co koniecznie powinno zniknąć z łazienki i kuchni? Czy osobiste pamiątki pomogą nam sprzedać mieszkanie? Poznaj praktyczne wskazówki, które przydadzą się przy prezentacji mieszkania w trakcie jego sprzedaży. To wszystko znajdziecie na blogu morizon.pl wraz ze zdjęciami z naszej realizacji.

"Zamieszczone w artykule zdjęcia należą do profesjonalistów HS Team, którzy przeprowadzili metamorfozę w warszawskim mieszkaniu na Białołęce. Dzięki odpowiedniej aranżacji i promocji, mieszkanie znalazło właściciela w ciągu jednego dnia i to za cenę wyższą, niż podana w ogłoszeniu."

https://www.morizon.pl/blog/home-staging-prezentacja-mieszkania/

Dlaczego warto skorzystać z usług home stagingu?

Głównym zadaniem home stagera jest przygotowanie wnętrza do sprzedaży lub wynajmu poprzez rozpoznanie problemów w aranżacji i wprowadzeniu koniecznych zmian. Działania home stagingowe nie mają na celu tuszowania, czy oszukiwania kupującego. Wręcz odwrotnie, celem jest przedstawienie realnej wartości mieszkania. Home staging odwraca wzrok kupującego od rzeczy, na których niepotrzebnie się koncentruje. Sprzedaż lub wynajem mieszkania to sztuka sprawienia, aby potencjalny klient z morza ofert zwrócił uwagę na naszą.

Zasady skutecznego home stagingu:

 1. Profesjonalnie przygotowana oferta wyróżni się spośród innych na rynku.
 2. Zaaranżowanie wnętrza zgodnie z jego naturalnym przeznaczeniem.
 3. Zwrócenie uwagi klienta na zalety nieruchomości, a odwrócenie uwagi od negatywnych rzeczy.
Dlaczego warto skorzystać z usług home stagingu?

Poznaj 10 zasad Home Stagingu:

Poznaj 10 zasad Home Stagingu
 1. Po pierwsze popatrz oczami klienta i odpowiedzieć sobie na pytanie czy w takim wnętrzu chciałbym zamieszkać?
 2. Po drugie zacznij od uporządkowania wejścia do domu.
 3. Przygotuj nieruchomość jak na odwiedziny gości, czyli posprzątaj i napraw widoczne usterki.
 4. Schowaj pamiątki i zdjęcia do szuflad.
 5. Zwróć uwagę na odpowiednie kolory w pomieszczeniach i światło.
 6. Poprzestawiaj meble, tak aby było znalazło się w nim miejsce do jedzenia, spania oraz pracy.
 7. Postaraj się o nowe dywany i zasłony.
 8. Zainwestuj w kolorowe obrazy, plakaty.
 9. Zadbaj o miły zapach i atmosferę.
 10. A na koniec wyobraź sobie, że nie jesteś już właścicielem tego mieszkania.

Czym jest Home Staging?

Blisko 40 lat temu w Stanach Zjednoczonych narodziła się technika, która zmieniła obraz tamtejszego rynku nieruchomości. Od tego czasu świat już nie jest taki sam. Home Staging stał się nowym sposobem sprzedaży. Bogatszym o emocje, które żądzą naszymi decyzjami. Metodą, której działania opierały się na jak najlepszym zaprezentowaniu nieruchomości. Nieruchomość obecnie traktowana jest jak produkt, którą należy atrakcyjnie zaprezentować. Sukces tkwi w dostosowaniu wnętrza do odpowiedniej grupy docelowej i wzbudzenia jak największego zainteresowania.

Ideą Home Stagingu jest depersonalizacja wnętrza i nadanie mu neutralnego stylu, a cały projekt wykonywany jest w jak najkrótszym czasie, przy jak najmniejszych nakładach finansowych. Dlatego styl osobisty nie powinien tutaj odgrywać znaczącej roli, ale powinien być dostosowany do panujących trendów wnętrzarskich.

Kluczowym elementem całego przedsięwzięcia jest prezentacja nieruchomości i podkreślenie tzw. punktów sprzedażowych istotnych dla klienta. Sprzedając mieszkanie nie sprzedaje się swojego stylu życia, musimy trafić w grupę docelową i pokazać, że właśnie ta oferta jest w stanie zapewnić im styl życia, o którym marzą klienci.

Czym jest Home Staging?