Poradnik

Home Staging Team

Na czym polega home staging?

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych, które stosuje się przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Technik tutaj jest naprawdę wiele – od generalnych porządków, drobnych napraw aż poprzez zabiegi upiększające, profesjonalną sesję zdjęciową kończąc na umiejętnej prezentacji nieruchomości.

Wszystkie stosowane metody mają na celu jedno – wywołanie jak najlepszego pierwszego wrażenia. Jednak podstawą zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania, przy jak najmniejszym wkładzie finansowym. Nie chodzi tu, więc o przeprowadzenie generalnego remontu, ale wprowadzenie delikatnych zmian najczęściej poprzez odpowiednią stylizację. Polega to na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać. Pokazaniu walorów mieszkania, które wcześniej były niezauważalne. A wszystko po to, aby zainteresować jak największą liczbę osób naszą ofertą.

Być może to trudno zrozumieć, kiedy sprzedajemy własny dom, w którym mieszkaliśmy z bliskimi i czuliśmy się w nim bardzo dobrze. Jednak nasze mieszkanie jest jak każdy „produkt” wystawiony na sprzedaż, i aby zwiększyć jego szansę powodzenia w procesie sprzedaży lub najmu powinien być odpowiednio do tego przygotowany.