Poradniki i szkolenia

Home Staging Team

Co to jest home staging? Czy warto?

Niekwestionowana moc pierwszego wrażenia

Mówi się, że nigdy nie ma drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie. Dlatego przygotowując mieszkanie do sprzedaży lub wynajmu, należy sprawić, aby oczarowało ono Klienta już po przekroczeniu progu.

Home staging to jedno z narzędzi marketingowych przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Technik tutaj jest naprawdę wiele – od generalnych porządków, drobnych napraw aż poprzez zabiegi upiększające, profesjonalną sesję zdjęciową kończąc na umiejętnej prezentacji nieruchomości.

Wszystkie stosowane metody mają na celu jedno – wywołanie jak najlepszego pierwszego wrażenia. Jednak podstawą zasadą home stagingu jest osiągnięcie jak najwyższej ceny mieszkania, przy jak najmniejszym wkładzie finansowym. Nie chodzi tu, więc o przeprowadzenie generalnego remontu, ale wprowadzenie delikatnych zmian najczęściej poprzez odpowiednią stylizację. Polega to na wykonaniu inscenizacji pokazującej, jak dane pomieszczenie może wyglądać i jaką funkcję spełniać. Pokazaniu walorów mieszkania, które wcześniej były niezauważalne. A wszystko po to, aby zainteresować jak największą liczbę osób naszą ofertą.

Być może to trudno zrozumieć, kiedy sprzedajemy własny dom, w którym mieszkaliśmy z bliskimi i czuliśmy się w nim bardzo dobrze. Jednak nasze mieszkanie jest jak każdy „produkt” wystawiony na sprzedaż, i aby zwiększyć jego szansę powodzenia w procesie sprzedaży lub najmu powinien być odpowiednio do tego przygotowany.

 

 

 

home staging Wioletta Dmowska